Vaata, ma lasen teile voolata oma Vaimu ning teen teile teatavaks oma sõnad! Õp 1:23

Sõna-amps: “Vaata, ma lasen teile voolata oma Vaimu…”

Posted by

Tänane kirjakoht on Õpetussõnad 1:13, kus Jumal ütleb:

“Pöörduge minu noomimise alla! Vaata, ma lasen teile voolata oma Vaimu, teen teile teatavaks oma sõnad!”

Kunas on vaja kedagi noomida? Eks siis, kui inimene on teinud midagi valesti, keelatut vms. Ning Jumalaga on meil lihtne – me ikka astume Tema käskudest ja korraldustest, keeldudest üle. Ei tee Tema nõuande järgi; teeme, mida Jumal ütleb, et me ei teeks.

Ja siis Jumal parandab meid. Kui täitsa valesti käitume, siis ka noomib.

Meile muidugi ei meeldi noomimine. Kellele meeldiks?

Aga siin Jumal ütleb: “Pöörduge Minu noomimise alla.” Ehk siis, see on MEILE hea. Kui Jumal meid noomib, siis me oleme seda väärt. Aga Ta ei pahanda meiega lihtsalt pahandamise pärast. Jumal soovib meile head. Ja siin on ka Tema tõotus – juhul kui me pöördume Tema noomimise alla:

“Vaata, ma lasen teile voolata oma Vaimu, teen teile teatavaks oma Sõnad.”

Mida Jumal meile siis vastutasuks pakub?

  1. Laseb meile voolata oma Vaimu; ning
  2. Teeb meile teatavaks oma Sõnad

Nüüd esimesest me saame aru, eks? Eta Ta laseb meile voolata oma Vaimu; annab meile oma Püha Vaimu.

Aga teine – teeb meile teatavaks oma Sõnad. Mis see tähendab? Sest kas Ta juba pole meile teinud teatavaks oma Sõnu, kui Ta andis meile Piibli – Jumala Sõna?

Põhimõtteliselt on, eksole? Piibel on Jumala Sõna ja selle Ta on juba meile teatavaks teinud. Me võime seda igal ajal lugeda. Aga vaata, Piibel ütleb, et “Kirjatäht suretab, aga Vaim on, kes teeb elavaks.” 1 Korinotse 2:14 ütleb, et maine inimene ei või vaimulikest asjadest aru saada, sest seda tuleb ära mõista vaimselt.

Ja vaata siin – Piibliteksti vaimseks äramõistmiseks meil – inimestel – see võime täiesti puudub. Me võime lugeda Piiblit, aga kui Jumala Vaim meile seda ei seleta, siis me sellest aru ei või saada.

Ja vot sellepärast vajame, et Jumal laseks meile voolata oma Vaimu – et võiksime mõista, mida Jumal meile oma Sõna kaudu räägib.

Ja vot see ongi selle salmi saladus:

“Vaata, ma lasen teile voolata oma Vaimu, teen teile teatavaks oma sõnad!”

Jumal annab meile oma Vaimu (esiteks) ning selle Püha Vaimu abil teeb meile teatavaks (või ilmutab) selle, mida ta MEILE ütleb Piibliteksti kaudu. Ja see on Jumala Vaimu ilmutatud Sõna meile.

Ütle, kuidas sa saad seda ilma Jumala Vaimu abita? Ei saagi, eks?

Seepärast, kui sa tuled Jumala Sõna juurde, kui sa hakkad Piiblit lugema, siis palveta, et Jumal laseks sulle voolata oma Vaimu, et sa võiksid teada, mida Jumal sulle sel päeval räägib.

Aga muidugi, siin ees oli ka üks tingimus, mäletad? Pöörduda Tema noomimise alla. Ehk siis – tulla Jumala juurde alandliku ning sõnakuuleliku südamega. See on SULLE kõige parem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *