Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri ära heaga. Kass

Sõna-amps: “Ärge makske ise kätte”

Posted by

Umbes 10 päeva tagasi murdis meil kodus kass jalaluu ära. Mõra esimeses vasakus jalas. Ta on meil õuekass, käib kuidas tahab. Aga nüüd on kevad käes, kassidel jooksuaeg ja kuna ta on isakass, siis ta ilmselt kakleb ka teiste kassidega. Ja nii ta selle jalaluu murru sai – ju keegi hammustas.

Käisime kassiga arsti juures, ta sai rohtusid ning me siis teda rohukuuri ajal (10 päeva) ei tohtinud ega tahtnud välja lasta.

Ja ohh seda häda ja lõugamist. Ise koperdab kolme jala peal, aga nõuab väljasaamist. Ja kui jalg kolmandal päeval kõndimist talus, siis nõudis veel rohkem välja.

Ja siis me läksime perega nädalavahetuseks Saaremaale. Vanem tütar jäi kassiga üksi koju. Vaheuksed panime igaks juhuks kinni, kass jäi lastetuppa oma liivakasti ja söögi-joogiga.

Aga kui koju tulime, oli noorema tütre voodi korralikult täis lastud. Nii padi kui madrats.

Mõnuga, kättemaksuks. Vot kass on eksju selline. Ta ei lase vihast põrandale, kust lihtne on koristada. Ta tuleb su padja peale, su voodisse… Ja laseb sinna.

Neile, kes teda tegelikult kõige rohkem armastavad.

Ja ma mõtlesin – Miks ta on selline? Miks kassid on sellised?

Ja vaata, kass ei mõtle nii, nagu inimene, sest ta ei ole inimene. Kass mõtleb kassi mõtteid ning käib kassi instinktide järele. Me ei tea, miks Jumal on kassi iseloomu just sellise teinud, aga selline ta on.

Kui sina talle tema arvates halba teed (ehkki see tegelikult võib talle hea olla), siis tema maksab sulle kätte. Ja valusalt. Vastikult.

Ja vaata nüüd, siin on oluline koht – Jumal  ei ole sind loonud kassiks! Ta on loonud sinu inimeseks. Ning inimesele – Sulle – on ta andnud teistsugused käitumisreeglid.

Ja see salm, Rm 12:19 ütleb: “Ärge makske ise kätte…”

Sa ei ole kass. Sa oled inimene.

Ikka on nii, et mõni inimene teeb meile mõnikord haiget või käitub halvasti. Ja siis me tahaksime kassi sarnaselt talle kätte maksta. Umbes nii, et: “Ma lasen su padja peale.”

Aga Jumala Sõna ütleb: “Ära tee seda. Ära maksa ise kätte.” Jumal näeb kogu pilti ja kui vaja, Tema karistab, aga ära tee sina seda.

Ja Rm 12:21 ütleb:

“Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri ära heaga!”

PS. Oled juba kuulanud AudioPiiblit? Kuula siit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *