Mine kutsu oma mees ja tule siia! Jh 4:16 - Viljandi Rahu sõna-amps

Sõna-amps: “Mine kutsu oma mees ja tule siia”

Posted by

NB! Loe alltoodud salmid oma Piiblist! Ning kui need kõnetavad, siis värvi ära.

Johannese evangeeliumis, ptk 4 on lugu Jeesusest ja Samaaria naisest. Lühidalt: Jeesus liigub oma jüngritega Judeast läbi kõrbe Galileasse ning tee viib Samaaria linnast läbi. Teekäimisest väsinuna jääb Jeesus Jaakobi allika juurde puhkama. Jüngrid lähevad linna toidupoolist otsima ning samal ajal tuleb Samaariast üks naine allikale vett võtma.

Jeesuse ja naise vahel algab vestlus ning salmis 13:

“Jeesus vastas ning ütles temale: “Igaüks, kes seda vett joob, januneb jälle; “aga kes iganes joob seda vett, mida Mina temale annan, see ei janune igavesti mitte, vaid see vesi, mida Mina temale annan, saab tema sees veeallikaks, mis voolab igavesse ellu!”

Jeesus pakub naisele midagi, mis ei ole pärit siit loodust. Ehk siis, “vett”, mida ei saa käega katsuda, joomiseks tassi valada ja milles ei saa ujuda.

Mis “vesi” see siis on? See on Elu ise. See on Jeesus ise. Ning joomine siin salmis (“kes iganes joob seda vett…”) – see on metafor või kõnekujund. Nii nagu Jeesus ütles teises kohas “Kes Minust sööb, see elab Minu läbi.”

Ja meil on vaja meeles pidada Johannese Evangeeliumi algust, et Jeesus – Jumala Kolmainsuse teine isik, Poeg, on olemuselt Sõna. Ja Sõna sai lihaks ning talle pandi nimeks Jeesus.

Ja kui Poeg on olemuselt Sõna, siis sobib, et me saame Jumala Sõna “süüa” ja ka “juua”.

Aga see on vaimulik, mitte maine söök või jook.

Ja vot seda “vett” – igavesse ellu voolavat vett pakub Jeesus Samaaria naisele. Ja naine vastab:

“Isand, anna mulle seda vett…” (s.15)

Ja vot nüüd tuleb see mõte, mida tahan täna sinuga jagada. Jeesus tahab anda naisele igavesse ellu voolavat vett. Aga üks asi takistab. Patt!

Jeesus ütleb naisele:

“Mine kutsu oma mees ja tule siia!” (s.16)

Jeesus teadis, et naine oli 6 mehega abielus olnud ja kellega ta nüüd elas – nad polnudki abielus.

Aga siin ei olegi niivõrd küsimus selles, millist pattu inimene teeb. Vaid selles, et mingi patt meie elus takistab Jumalat, et Ta ei saa meile anda, mida Tema tahaks meile anda. Ja kui meie Teda palume ning Tema meile õrnalt annab märku, et see või too asi sinu elus on valesti – siis on parem see korda panna.

Sest muidu see on takistuseks meie vaimulikul kasvamisel.

PS. Oled sa juba kuulanud AudioPiiblit? Proovi, kas on kasuks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *