Mina ei ole see, kelleks te mind peate - Ap 13:25 Viljandi Rahu Sõna-amps

Sõna-amps: “Mina ei ole see, kelleks te mind peate.”

Posted by

Viljandi RAHU Sõna-amps: Ise usus kasvamiseks ning ka oma lastele Jumala Sõna õpetamiseks. Võid anda ka lapsele endale lugemiseks 🙂

NB! Ära lihtsalt loe. Võta oma Piibel, otsi need kirjakohad üles ja loe ka omast Piiblist. Ja kui kõnetab, värvi ära või jooni alla!

Apostlite tegude raamatus, ptk 13 on lugu sellest, kuidas Paulus ja Barnabas on Pisiidia Antiookias ning Paulus peab seal juutidele kõne.

Korraks võime ka silmaringi avardamise mõttes vaadata, kus Pisiidia Antiookia asub:

Pisiidia Antiookia asukoht - Ap 13 - Viljandi Rahu Sõna-amps

Näeme, et see asub keset Türgit, eks ju! Igatahes Paulus ja Barnabas olid seal ning pidasid sealelavatele juutidele jutluse.

Ning selles jutluses Paulus räägib Ristija Johannesest ning ütleb tema kohta:

“Ent kui Johannes oli oma elukäiku lõpetamas, ĂĽtles tema: “Mina ei ole see, kelleks te mind peate; aga vaata, pärast mind tuleb see, kelle kinga jalast päästma ma väärt ei ole.” (Ap 13:25)

“Mina ei ole see, kelleks te mind peate.” Need on Ristija Johannese sõnad.

Niiviisi ĂĽtleb mees, kelle kohta Jeesus ĂĽtles:

“Tõesti ma ĂĽtlen teile, ei ole naistest sĂĽndinute seast tõusnud suuremat, kui Ristija Johannes…” (Mt 11:11)

Ehk siis, Jeesuse, Jumala silmis oli Ristija Johannes inimestest kõige kõrgema autoriteediga inimene üldse (peale Jeesuse muidugi). Aga Johannes ei lähe uhkusest kummi, nagu konn; Johannes ei lähe uhkeks ega ülbeks. Vaid ta ütleb alandlikult:

“Mina ei ole see, kelleks te mind peate.”

Mõned päevad tagasi ma kirjutasin Sõna-ampsu “Ă–eldes enese midagi suurt olevat.” Seal ma kirjutasin, kuidas Filippus kuulutas Kristust, aga nõid Siimon iseennast – öeldes ENESE midagi suurt olevat.

Vaata kui suur erinevus võrreldes Ristija Johannese suhtumisega – kellel oleks põhjust kĂĽllaga uhkust tunda. Oli Jumal justnimelt tema, Johannese – ja ainuĂĽksi tema – kogu maailma ajaloost välja valinud olema Messia eelkäijaks!

Aga lihalik inimene on selline – tema tahab ISE midagi olla. Tema taha ISE suur olla. Suurem vähemasti, kui teised. Ja siis sellega hoobelda. Nagu nõid Siimon.

Eile kirjutasin Sõna-ampsu “Uhkus on enne langust”. Ka seal ma näitasin, kuidas Ameerika oma päratus ĂĽlbuses pĂĽĂĽab end ĂĽle teiste riikide valitseda. Ja Piibel ĂĽtleb, et “Uhkus on enne langust ja kõrkus on enne komistust” ning “Tuleb uhkus, tuleb ka häbi.”

Meie vana loomus igatseb olla SUUR ning VALITSEDA. Aga Kristus meie sees annab meile õige suhtumise – Alandliku suhtumise. Sellise, nagu Ristija Johannesel: “Mina ei ole see, kelleks te mind peate.”

Ja ka need on Johannese sõnad:

“Tema peab kasvama, aga mina pean kahanema!” (Jh 3:30)

Kui meie püsime Sõnas ja usu läbi Kristuses, siis Tema annab meile alandliku meele. Tänu Jumalale selle eest!

Aamen!

PS. Oled juba kuulanud/laulnud võidulaule? Kuula! Laula!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *